נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

יבוא כלי רכב

כל אזרח ישראלי ועולה חדש, המחזיקים ברישיון נהיגה תקף, רשאים לבצע יבוא רכב אישי. מה שמושך את הישראלים לבדוק את האפשרות לייבוא רכב מחו"ל הוא ההבדלים המשמעותיים במחיר של מכוניות בארה"ב ובמכוניות בישראל. אין צורך ברשיון יבוא, אם אתם מייבאים רכב אחד, לשימוש עצמי ועומדים במספר תנאים, אותם נזכיר בהמשך המאמר. סוגי כלי הרכב שניתן לייבא הם כלי רכב חדשים, אשר אינם בני יותר מ-24 חודשים וכלי רכב לאספנות. מומלץ לייבא כלי רכב חדש, כדי שניתן יהיה בקלות להשיג שירותי תיקון וחלקי חילוף זמינים עבור הרכב.

העלויות של יבוא רכבים סטנדרטי, מנמל לנמל: 1,999.00 $ (מכונית) או 999.00 $ (אופנוע או אופנוע ים). אתה צריך לדעת כי אין לך יכולת לייבא רכב, באופן חופשי, מתוצרת שאינה מיוצגת ע"י באמצעות משווק מורשה, או אינו רשומה במשרד התחבורה. עם זאת, אתה יכול להגיש בקשה לאגף היבוא של המשרד, כדי לבדוק את האפשרות של יבוא. להלן מס' תנאים שמשרד התחבורה העמיד בפני מי שמעוניין לייבא רכב לארץ, לשימוש עצמי:

  • הרכב המיובא אמור להיות לשימוש אישי או לשימוש למטרה אישית ועסקית ביחד (יבוא אישי ולא מסחרי).
  • הרכב המיובא, חדש או יד שניה, חייב להיות נקי ממגבלות והערות כלשהם.
  • הרכב אמור להופיע במדריך הרשמי המעודכן ביותר, אשר מפרסם משרד התחבורה, אגף היבוא.
  • מכס על הרכב מוטל על פי תקנות של משרד התחבורה.
  • היבואן רשאי לייבא עד 2 כלי רכב בפרק זמן של 12 חודשים.
  • ליבואן חייב להיות שם הרכב המקורי.
  • ליבואן חייב להיות שטר מכירה או קבלה המקורית של הרכב.

עולה חדש אשר מייבא רכב מחו"ל, או רוכש כלי רכב בישראל, צריך לבצע זאת ממחסן מורשה של יבואן רכב, כדי לקבל את הפטור מתשלום מס רכישה, אלא אם הוא חייב לשלם שיעור מופחת של דמי מכס. פטורים מתשלום יהיו תקפים רק בתקופת הזכאות בלבד ועם הצגת רשיון מהמדינה בה התגוררת לפני העליה לארץ ורשיון ישראלי בתוקף. פטור לא יינתן על סמך רישיון זר שהונפק בחו"ל, לאחר כניסתך לישראל.

כדי לשחרר את הרכב מהמכס, בהגיעו ארצה, עליך להצטייד ברשיון הנהיגה שלך; רשיון היבוא שהונפק לך ע"י משרד התחבורה; ביטוח חובה תקף; אישור בעלות על הרכב החדש; חשבונית הרכישה; אישור על כי הרכב עבר בדיקה לתקינותו, כולל בדיקה בשטח וכו'.

אם תחליט להשתחרר מהבירוקרטיה המפרכת, תוכל להעזר בחברה אשר מתמחה ביבוא רכבים מחו"ל, כדי שתעשה עבורך את התהליך. למרות שהשירות הינו בתשלום, אם יש מי שמעדיף להחלץ מהלחץ, הבירורים ומאובדן ימי העבודה, כדאי לא שיפנה לסוכנות, במיוחד אם אתה מייבא רכב יוקרתי. ניתן לקבל שירות מלא הכולל, בין היתר, קבלת רישיון יבוא ממשרד הרישוי; אחסון הרכב במחסן אשר בד"כ החברה עובדת איתו, עד לקבלת ההיתרים הנדרשים; עיבוד מסמכי היצוא ושליחתם לישראל; שחרור ממכס בנמל המקור; הטענת הרכב אל תוך המכולה בדרך לישראל ופריקה שלו בנמל בארץ; טיפול בעמילות המכס ובהיטלים הנוספים אשר יש לשלם ורישום ראשוני במשרד הרישוי, הנפקת רישיון זמני ולוחיות רישוי.