נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

יבוא אישי

יבוא אישי לרכבים, אופנועים, כלי שיט ורכבי אספנות

בעת יבוא אישי, יש לקחת מספר פרמטרים בחשבון כגון:

  • עלות הובלה ימית - במידה ומדובר ברכב ישנה אפשרות לבדוק הובלה ימית / שילוח ימי במכולה או על גבי הסיפון.
  • עלות הובלה אווירית - שילוח אווירי אינו כדאי להובלת רכבים אך יעילה וזולה יותר מהובלה ימית למטענים קטנים וקלים.
  • עמילות מכס בארץ - יש לבדוק את דרישות המכס בישראל עוד לפני רכישת המוצר בחו"ל בכדי לא הליות מופתעים בעת תהליך שחרור ממכס.
  • תשלומי מסים ומכסים.
  • אחריות על המוצר

תהליך קבלת רישון היבוא מעט מורכב ודורש ניירת מרובה ואישורים לא מעטים כגון: אישור שירות וחלפים חתימה על תצהירים לפני עו"ד וכו'. לפני רכישת הרכב בחו"ל יש לבדוק אם הרכב מוקשה לנוע בכבישי הארץ ממולץ לא לשלוח את הרכבים לארץ על עוד רישיון היבוא לא התקבל, אם מגיע רכב לנמלי הארץ לפני קבלת רישיון היבוא בעל הרכב החדש צפוי לקבל קנס בשווי של 5% מערך הרכב לפני מסים. אנו דואגם לכל תהליך השילוח של הרכב, החל מגרירת הרכב מהמוכר, הובלתו אל מחסן הסוכן שלנו בחו"ל טעינה למכולה והעברת תהליך מכס מקומי ועם הגעת הרכב לישראל - שחרור מול המכס והעברת תקינה במידה ואתה הלקוח תבקש זאת. חישוב תשלום המסים כולל גם את ערך ההובלה הבינלאומית וגם ערך מקובל למכס של הרכב. יכול להיות מצב כי הרכב נקנה במחיר זול במחיוחד מסיבה כלשהי אך אין זאת אומרת כי מכס יקבל עלות זו לצרכי מכס. המכס לוקח בחשבון משך הזמן בו הרכב נע על הכביש ום מס' הק"מ שעבר עד שהגיע לארץ.

כיצד נעשה יבוא אישי?

אם אתם מתכננים מעבר של דירה אל מעבר לים, מקימים עסק המצריך משלוח בינלאומי או מייבאים רכב לשימוש אישי, יש בפניכם אפשרויות רבות והחלטות ליישם, כך שעדיף לכם לבדוק היטב לפני שאתם עושים החלטה אם אתם מייבאים בעצמכם או משאירים את העבודה לחברת שילוח בינלאומי. מיותר לציין כי עדיף לכם לשכור את שירותיה של חברת שילוח בינלאומי, שיודעת בדיוק איך לסייע לכם לקבל את המוצר שאתם ממתינים לו ולא מדובר על יבוא של חולצה או זוג נעליים. שירותיה של חברה לשילוח בינלאומי מתאימים למי שעוסק ביבוא של מוצר שעלותו גבוהה והוא בעל חשיבות עבורכם, כמו רכב, מכשור מיוחד, ריהוט יקר ועוד.

באופן כללי, אם אתם עוסקים ביבוא אישי, יש באפשרותכם להשתמש בשילוח דרך הים או דרך האוויר – תלוי מה אתם מייבאים. בנוסף על סוג השילוח, גם תוכלו לבחור בשילוח מדלת לדלת או לאסוף את המוצר אותו אתם מייבאים מהנמל אליו הוא מגיע בארץ.

ביבוא דרך הים – בוחרים רוב היבואנים לארץ, בין אם הם יבואנים עסקיים או פרטיים היות והוא יעיל ואפקטיבי ברמת ההוצאות, מעבר לחסרון של איטיות המשלוח. דהיינו אם אתם בוחרים לייבא רכב מחו"ל, עדיף לכם בהחלט לחסוך בהוצאות השילוח ולהביא את הרכב דרך הים, כך שהוא מגיע עם רכבים אחרים וההוצאות זולות יחסית. זו הדרך המקובלת ליבוא רכב לארץ וההתנהלות בתחום זה נעשית על בסיס יומיומי בנמלים.

ביבוא דרך האוויר – מומלץ להשתמש רק אם אתם אמורים לעמוד בזמנים ומוכנים להשקיע את העלות היקרה של משלוח אווירי או במקרים שבהם מדובר בחפצי אמנות, מכשירים אלקטרוניים או כל ציוד אשר עלול להנזק מזמן ממושך של שילוח בים ועוד.

בשילוח בינלאומי ניתן היום לייבא כל דבר מכל מדינה שיש לנו עימה קשרים דיפלומטיים ולכן זה משאיר אותנו עם אפשרויות גיאוגרפיות רבות. כל מדינה מחוברת לחוקי השילוח הבינלאומי, אך גם מנהלת את עניני השילוח, עפ"י נוהלים שונים ומקומיים. לדוגמא: תשלומים הקשורים לאחסון בנמל ממנו יוצא המוצר, תשלום למכס, הוצאת רשיונות חוקיים עבור המוצר אותו אתם מייבאים והעלות הכוללת, כאשר יש לקחת בחשבון האם אתם משלמים עבור מוצר שאינו ממלא מכולה שלמה או מעבירים מכולה שלמה של מוצרים רק עבורכם.

במקרה שבו אין לכם יכולת למלא מכולה, קחו בחשבון שגם זמן המתנה למילוי מכולה לכיוון ישראל, יכול להוסיף כמה ימים למשלוח, אך יוזיל את העלות. במידה ואתם מייבאים מוצרים רבים ואתם ממלאים מכולה שלמה, זמני השילוח יהיו קבועים פחות או יותר וזו גם סיבה מצויינת להיעזר בחברת שילוח בינלאומי, המכירה את זמני היציאה של מכולות בנמלים השונים בעולם, בין אם אתם מייבאים מסין או מארה"ב, מייבאים מכשיר אלקטרוני או כלי רכב.