נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

טיפים ליבוא רכבים

ההחלטה ליבוא רכב מחו"ל היא מחשבה טובה, אם אתם מודעים לבירוקרטיה ואם עשיתם את עבודות ההכנה והמחקר, שהם חובה לפני שאתם עושים בחירה כלשהי. במאמר הזה אתן לכם את הטיפים החשובים ביותר, כדי שההליך יהיה ברור יותר וקל. אז לפני הכל זיכרו, יבוא רכב מחו"ל, אמור להיות לשימושכם האישי או המשפחתי בלבד וקודם כל התאזרו בסבלנות. יבוא רכבים למכירה, הוא תחום אחר לחלוטין והוא מצריך טיפול של מקצוענים בתחום.

תקציב וצרכים – חישבו היטב לאיזה ייעוד הרכב שאתם רוצים אמור לשמש? האם הוא אמור להיות רכב אישי, משפחתי, יוקרתי וכו'. בידקו מה התקציב שלכם. למרות שיבוא רכב חוסך לכם כסף ואולי הרכב שמצאתם הוא הזדמנות כלכלית נפלאה, אך אל תשכחו שיש עלויות נוספות מעבר למחיר הרכב עצמו.

השוואה שווה לכם כסף – כן, לפני כל החלטה על הרכב ה"זוכה" שלכם, עשו השוואות. האינטרנט הוא עולם של ידע ומידע. אם אתם סגורים כבר על סוג הרכב שאתם רוצים, בידקו בין כמה יצרנים או סוחרי מכוניות, גם אם נראה לכם שמצאתם רכב זול. נסו להמנע ככל הניתן מקנייה מסוחרי מכוניות קטנים. לא כל הנוצץ הוא זהב וחיפוש מדוקדק יכול להיות שווה לכם כמה מאות דולרים. יש דגמים אהודים פחות ויש יותר, לכן שימו לב לנושא הדגמים.

מצאתם את הרכב שלכם, וודאו כי הוא בעל רשיון עדכני ושם המוכר רשום על שם הרשיון. נוסף על כך, גם אישור קנייה של הרכב יקל עליכם במכס בארץ. האישור צריך להיות חתום ע"י נוטריון.

אישור על מצב הרכב - "הוא אמר שהרכב במצב נפלא" זה לא מספק באופן חוקי. בקשו את המוכר לשלוח לכם אישור חתום ומאושר על מצבו של הרכב. חסכו לעצמכם צרות בעתיד.

רשיונות יבוא - השלב הבא הוא לקבל ממשרד התחבורה רשיון ליבוא רכב. הרשיון צריך לכלול, בין היתר: צילום של רשיון הרכב ות.ז. של קונה הרכב, חשבונית הקניה, אישור של מוסך שבו הוא מצהיר כי הוא מטפל בסוג הרכב שקנית ולא פחות חשוב, המפרט הטכני של הרכב.

הובלה – רוצים שהרכב שלכם יגיע עד הבית? אתם זקוקים למוביל. אך גם בתחום ההובלה מומלץ לכם לעשות השוואת מחירים מקיפה ולבקש הצעות מחיר. בידקו מה נותנת לכם כל חברה, האם היא מכוסה ביטוחית ובעלת נסיון? אל תשכחו לקרוא גם את האותיות הקטנות והכי חשוב, שהכל יהיה בכתב, עד המילה האחרונה.