נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

יבוא מסין

סין נמצאת בדרכה להיהפך למעצמה הכלכלית השניה בגדולה, אחרי ארה"ב. הצמיחה הכלכלית העצומה הזו היא תוצאה של ייצור תעשייתי מוגבר, אשר הביא אותה לגבהים כאלה. מוצרים מסין נמכרים בזול ונמצאים בדרישה גדולה. כל איש עסקים ויבואן, אשר מעוניינים להרוויח, צריכים לסמן את סין כמדינה מועדפת עבורם לייבוא של מוצרים בתחום האופנה, הבדים, תכשיטים, כלי הבית ועוד, למטרת שיווקם בארץ.

התהליך עצמו בעצם מתחיל מהחלטה שאתם עושים, אילו מוצרים אתם מעוניינים לייבא, כדי שיתאימו לשוק הישראלי ותוכלו לשווק. אם ההיצע רחב ואתם לא בטוחים איזו סחורה אתם מעוניינים לשווק, תוכלו לבדוק באתרי האינטרנט של חברות ייצוא סיניות ולראות מה הם הלהיטים החמים המועדפים על סוחרים אחרים בעולם. שימו לב למוצרים אשר יענו על הצורך, יותר מאשר מוצרים אשר יענו על הרצון. אם מדובר בסוחרים, אשר מתכוונים לייבוא מוצרים בכמות גדולה או אנשים פרטיים, אשר מעוניינים לשם הדוגמא, לייבא רכב מסין – מומלץ להיעזר בחברת שילוח בינלאומי.

אם החלטת כבר על יבואן או חברה בסין, לפני ביצוע ההזמנה שלכם – דאגו שהחברה מוכרת, מקושרת, בעלת כל האישורים החוקיים הנדרשים ומבקרת את איכות מוצריה. ישנם מס' חברות שילוח, אשר יש להן משרד גם בסין ובארצות נוספות בעולם והן בעלות קשרי סחר בינלאומי, לטובת לקוחותיהם.

בשלב הבא תוכלו לבצע את ההזמנה שלכם, אם דרך אתר באינטרנט או בסין עצמה, באחת מהתערוכות הרבות שהם עורכים. את שאר התהליכים המורכבים יותר, כדאי להשאיר לחברת השילוח הבינלאומית שבחרתם, שהיא בעלת הנסיון והקשרים הראויים.

אז למה צריך אותם בכלל? מכיוון שחב' השילוח אמונה על הנושאים הבאים:

איש חברת השילוח ייצור קשר עם המוכר/החברה ממנה רכשתם את המוצרים או הרכב וידאג לטיפול באריזת המוצר והעברתו באופן בטוח אל נמל התעופה או הנמל הימי. מיותר לציין כי הוא ידאג לכל נושא העמסה של הסחורה שלכם לקונטיינר ואף סביר להניח שלחב' השילוח יש מחסן משלה באיזור הנמל ועד להעמסה, הסחורה שלכם תאוחסן בבטחון.
בסין, ידאג נציג חב' השילוח לוודא כי שטרי המטען, הביטוח וכל שאר הניירת – יהיו מסודרים ומתאימים ליבוא בינלאומי. אל תשכחו כי בסין יש קושי להתנהל בשפה ולא כולם דוברי אנגלית.
תפקידיה של חב' השילוח בארץ הוא לקשר בין עמילות המכס בישראל ליבואנים בסין. עמיל המכס אמור לדאוג לכך שאינטרסים של המדינה ימולאו והתשלומים יבוצעו כחוק. חב' השילוח תבצע את הקשרים הנדרשים עם עמילות המכס, כך שהסחורה שלכם תשוחרר בזמן ותגיע ליעדה. זמני הובלה ימית הם ארוכים למדי מסין, הכל תלוי מאיזו עיר יוצאת האניה. כמובן, שאם אתם מייבאים סחורה בכמות שאינה גדולה, תוכלו לעשות זאת דרך האוויר.