נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

כיצד מייבאים סחורה מסין

מאז שארצות הברית חוותה משבר כלכלי כולל, סין עוברת תקופה אשר נקראת בפי הכלכלה העולמית "סערת היבוא המושלמת". התנאים להרוויח כסף דרך הכלכלה הסינית כיום הם מושלמים והעסקים במדינה בצמיחה מתמדת. אך זו לא הסיבה היחידה, מדוע כדאי לעשות יבוא מסין. בסין ניתן למצוא סוחרים ויצרנים של כמעט כל מוצר שתחפש והייצור, עם מליון ידיים עובדות, הוא זול ויעיל.

אז בעצם צריך להתחיל מהבחירה של המוצרים שאתם מעוניינים לייבא. אך יותר חשוב מזה, להמנע מאחת הטעויות הנפוצות – בחירת הספק שלכם רק מבדיקה דלה ברשת. כדאי לברר האם הספק הוא הייצרן או שמא רק סוחר. תמיד עדיף לכם לייבא את הסחורה מהמקור. במהלך הברורים על הספק האידאלי, בידקו אם האתר שלו הוא באנגלית כמובן, כך שתדעו אם הוא מנהל עסקים עם חברות בינלאומיות.

נהלו תכתובת עסקית עם הספק שבחרתם ובקשו ממנו המלצות של לקוחות איתם הוא עובד ובידקו איתם אם העובדות מתאימות למציאות. אם ההזמנה שלכם היא גדולה, כדאי לכם לבדוק עם חברת אימות עסקים סינית לגבי בית העסק או המפעל שבחרתם. לדוגמא: חברה אשר מפרסמת את דירוג שביעות הרצון של לקוחותיה, היא חברה פעילה ומנהלת את עסקיה באופן שקוף.

בשלב הבא קחו את התהליך לאט, אל תמהרו. למרות שיש תחושה של לחץ משני הצדדים להתחיל את תהליך הרכישה, קחו את הזמן כשאתם עושים את המחקר שלכם. השלימו את הבדיקות על המוצר המושלם ביותר שיתאים לכם. בכל מקרה המוצר ימשיך לחכות לכם במפעל והוא לא ייגמר וחוץ מזה יכול להיות שבחודש הבא הוא יהיה במחיר נמוך יותר, או שתמצאו לכם סוחר אחר.

בכל מה שקשור בשילוח בינלאומי, אין ספק שכיום הוא יעיל ומהיר יחסית, גם אם אתם מייבאים מוצרים בכמות קטנה, לשימוש אישי בלבד, אך עדיף לכם לקחת בחשבון כי השילוח תמיד עלול להתעכב. לכן אם אתם רוצים לעמוד בלוח זמנים קבוע מראש, חישבו על התאריך המאוחר ביותר של הגעת המשלוח. גם לגבי ההוצאות הנלוות של המשלוח שלכם. לא תמיד מי שמייבא מחו"ל לוקח בחשבון את המחיר של רכישת המוצרים, בתוספת המיסים ועלויות המשלוח הנוספות. הכינו את התקציב שלכם מראש.

אם כבר הזכרנו תשלומים, זיכרו שלא לשלם את כל עלות הרכישה שלכם מראש ואף לא חלק ניכר ממנו. במידה ויהיו בעיות איכות עם המוצרים שהזמנתם, או שהם לא יגיעו בזמן, לא תוכלו לקבל את הכסף בחזרה. אם הספק מתעקש על תשלום גבוה מראש, עדיף לכם לבחור בספק אחר. בד"כ ספקים מהימנים משתמשים במערכת תשלומים שבה לא תצטרכו לשלם כלל, עד הגעת הסחורה ובדיקתה.