נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

מכס

חלק משילוח בינלאומי, כולל בתוכו גם את תשלומי המס השונים, בין היתר גם תשלום מכס. מכס הוא התשלום שהמדינה גובה על סחורה המגיע לארץ. בין אם אתם עוסקים ביבוא אישי או מנהלים מסחר עסקי, תשלמו על מוצרי היבוא שלכם מכס. אחוזי המכס קשורים ותלויים בהסכמי מסחר בין המדינות שונות בעולם והחישובים השונים על פיהם נקבע גובה המס הם חלק מהבירוקרטיה הבלתי נמנעת של יבוא ארצה. המורכבות של תשלומי מס הם חלק מהסיבות אשר בעטיין הוקמו חברות לעמילות מכס.

ההגדרות בחוק, אשר מבדילות יבוא אישי מיבוא מסחרי, אינן ברורות לחלוטין ועוברות שדרוג ושינוי מדי פעם. מטרת השינויים הם לנסות ולבצע הפרדה, כדי שלא ניתן יהיה לייבא באופן אישי סחורה, אשר מיועדת למכירה. יבוא אישי הוא לשימוש אישי.

יבוא מסחרי מאלץ את המייבא סחורות, להקפיד על חוקים ונהלים חמורים הרבה יותר מאשר המייבא האישי. החוק אינו מגדיר את המייבא האישי כיבואן כלל. ישנן מגבלות שונות על סחורות שונות, אשר המדינה היא זו המפקחת עליהן, כמו גם אישורים שצריך להציג, רשיונות שיש להנפיק וברור שיש צורך לבצע בדיקה ומחקר מקיף, לפני שאתם חושבים על יבוא מחו"ל. ברור שיש צורך להבין את הנהלים גם בישראל וגם בארץ היעד – כל מדינה וחוקיה. באתר האינטרנט של רשות המיסים ניתן למצוא את ההגדרות של הסחורות השונות. הגדרות אלה הן שיקבעו את התעריף על חישוב המכס של המוצרים שאתם מתכוונים לייבא.

בעיקרון ניתן לייבא מוצרים מכל מדינה אשר ישראל מנהלת איתה יחסים דיפלומטיים. במקרים חריגים, יש צורך באישור חריג. יבוא אישי מחייב את המייבא לבצע את כל ההליכים בעצמו וגם להשגיח מקרוב על אריזת המוצרים, אחסונם וכל תהליך ההובלה. הוא צריך לוודא שהמוצר או המוצרים אותם הוא מייבא לשימושו האישי, עברו בדיקת איכות, עומדים בתקנים הישראלים ואף במקרה של מכשירי חשמל, מותאמים לשימוש ברשת החשמל הישראלית. אפשרות שעומדת בפני המייבא האישי, היא לקבל יעוץ ותמיכה מחברת שילוח בינלאומית. בשונה מיבוא אישי, חברה המבצעת ייבוא מסחרי, יכולה להיעזר בחברות שילוח, כדי שהן יפעלו בשם החברה עצמה. לחברת השילוח קשרים וידע רב על תהליכי היבוא השונים והיא מכירה את כל נושא המכס על הסחורות המגיעות לארץ.

עמיל מכס יכול לסייע לכם ולפעול עבורכם מול רשויות המס, גם ביבוא וגם ביצוא. הוא בעל ידע רב בחוקים הקשורים בסחר הבינלאומי ובקיא בכל הקשור לאישורים הנדרשים ומנהל את כל תהליך המשא ומתן לגבי התשלומים של המכס על הסחורות שלכם. עמילי מכס עובדים עצמאית, אך גם לעיתים משתפים פעולה עם חברות שילוח בינלאומיות, אשר מעניקות סיוע של עמיל מכס, כחלק מהשירות שהן מעניקות. אם אתם מחליטים לשכור שירותי עמילות מכס ע"י בעל מקצוע עצמאי, תוכלו למצוא אותו בנמל בעמדה משלו. הקפידו שעמיל המכס שלכם מקצועי ומנוסה מספיק, כדי לבצע את עבודתו בצורה יעילה, בטוחה ומהירה. רצוי שהוא יהיה בעל קשרים עסקיים ומוניטין מוכח. בסופו של דבר הוא אמור לדאוג כי אתם תשלמו כמה שפחות עבור הסחורה שאתם מייבאים, לשביעות רצון כל הצדדים ויפעל עבורכם באמינות מוחלטת.