נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

שחרור סחורות

בשירות עמילות מכס אנו נאפשרים לכולם לברר את סיווג המטען ומהן דרישות המכס לגביו עוד לפני צאת המטען ממדינת היעד, דבר זה חוסך כאבי ראש ולחץ מיותרים.

אנו מפנים אותך הלקוח לרשויות המתאימות וברוב המקרים עושים זרת עבורך בכדי לקבל את האישורים המתאימים מבעוד מועד ובכך לחסוך ימי אחסנה יקרים ומיותרים.

אנו נהיה בקשר עם חברות הספנות - תעופה ובכל הקשור בנושא שילוח בינלאומי ונתחיל בפעולת שחרור המטען מהמכס בהקדם האפשרי.

לאחר שחרור המטען נספק עבורך את כל הניירת כולל את רשימון היבוא, כל זה ישלח אליך תוך זמן קצר לאחר שחרור המטען.

במידה והמטען ידרש לבדיקה פיזית אנו נדאג לכך בהקדם.

  • סיווג
  • הכנת מסמכים וטיפול בדוקומנטים
  • הפקת ניירת מתאימה
  • דואר חבילות
  • אנו מטפלים ברשויות - מכון תקנים, תמ"ס, משרד החקלאות , משרד הבריאות וכו'.

מהי עמילות מכס

עמילות מכס אשר בתוכה עומד איש מכס בעל מקצוע מוסמך שהינו בעל ניסיון בכל תחומי המכס – יבוא ויצוא.
עמיל מכס מוסמך לייצג את הלקוחות / יבואנים מול משרדי המכס.
תפקיד עמילות המכס היא לשמש כיד ימנו של היבואן מול משרדי המכס, החל מסיווג הסחורה, הכנת ניירת למכס, גביית תשלום עבור המכס.
סיווג עמיל המכס לסחורות המיובאות צריך להיות מקובל על ידי שלטונות המכס.
לרוב בכל משרד בו יש עמיל מכס תוכלו גם למצוא שירותי שילוח בינלאומיים אשר דואגים לכל התהליך הלוגיסטי מול הספק בחו"ל דרך סוכן מקומי בכל מדינה אשר יאסוף וישלח את המטען לישראל בים ובאוויר.
תהליך השילוח כולל בתוכו גם ביטוח ימי / אווירי של המטען אשר מבוטח בנפרד ע"י חברת ביטוח מקומית.
בחירת משרד עמילות מכס הינה צעד חשוב וחייבת להתאים את דרישות הלקוח / יבואן.
על הלקוח לוודא כי עמיל המכס יכול שלחרר במהרה את הסחורה אשר הגיע מחו"ל אולם עדיין תחת שמירת כל כלל המכס.
מקצוע עמילות המכס הינו מקצוע אשר נמצא תחת לחץ מתמיד מצד הלקוח אשר מבקש לשחרר את הסחורה בהקדם אל מול הרשויות כגון רשות הנמלים, משרדי המכס וחברות הספנות ותעופה.

שירותי עמילות מכס

כיום אם תשאלו אדם העוסק בתחום הייבוא והייצוא מהם אחת הסוגיות המייגעות והמציקות ביותר בתחום סביר להניח שהוא יגיד לכם שמדובר בעבודה מול המכס. פרט לנושאי השילוח של הסחורה עצמה, אם מדובר בדרך האוויר או הים, ישנם נושאים בירוקרטים רבים שיש לפתור במהלך שליחה או קבלה של כל סחורה.

העבודה מול המכס בדרך כלל קשורה במילוי טפסים שונים ומשונים, בסיווג הסחורה לצורך מיסוי וכמובן לשלם למכס עבור שחרור של סחורה או העברתה לשילוח. אולם כיום כדי לא להטריד את מנוחתם של היצואנים או היבואנים תוכלו למצוא חברות רבות העוסקות בשירותי עמילות מכס.

אז מה בעצם עושים החברות הנותנות שירותי עמילות מכס?

ובכן, כפי שציינו כדי לחסוך מכל בעלי העסקים השונים את הסוגיות הבירוקרטיות השונות מול המכס שוכרים היבואנים או היצואנים את שירותיהם של חברות לשירותי עמילות מכס. כיום בכל נמל תעופה או נמל ימי תוכלו למצוא סניפים לא מעטים של חברות העוסקות בתחום זה.

החברות מעסיקות עמילי מכס או סוכני מכס שהם אלו שבעצם אחראיים לייצג את הלקוח אל מול רשויות המכס. עמילי המכס אחראיים על מילוי כל הניירת, סיווג כל הסחורה ומתן כל התשלומים על מנת שהסחורה תשוחרר או תשלח בזמן הראוי ובלי שיהיו בעיות מיוחדות שיעכבו את שילוח או שחרור הסחורה מהמכס.

עמילי המכס השונים ילוו לרוב את הלקוחות ויעדכנו את הלקוחות בכל התהליכים השונים המתבצעים מול רשויות המכס תוך שהוא מסביר כל צעד וצעד שהוא עושה או מתכוון לעשות. כמובן שלרוב עמילי מכס הם אנשים מאוד מנסים שגם אם צצות בעיות הם ידעו לפתור אותם די בקלות שכן מדובר בתחום שהחוקים בו מאוד ברורים.

זה נשמע מאוד פשוט, כל אחד יכול לעבוד בתור עמיל מכס בחברת שירותי עמילות מכס?

ובכן בהחלט מדובר בעבודה מעניינת ומאתגרת שדורשת ידע רב ויחסי אנוש טובים וכמובן יכולת להניע דברים במהירות. פרט לכך כדי להפוך להיות עמיל מכס יש צורך במעבר של קורס ייבוא וייצוא ולאחר מכן יש צורך אפילו בתקופת התמחות שבסופה עושים בחינות שאם עוברים אותן מקבלים רישיון סוכן מכס מטעם אגף המע"מ והמכס.