נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

מעבר דירה לחו"ל

מעבר למדינה אחרת יכולה להיות חוויה מסעירה. אבל לא תמיד. לעיתים היא יכולה להיות מתישה, מרגיזה ומעצבנת. צריך לדאוג לניירת, לחפש מקום מגורים חדש, לבדוק חברות שילוח בינלאומי, כדי שתבצע עבורכם הובלה לחו"ל ותעניק לכם גם ייעוץ לגבי העברת הריהוט והחפצים האישיים מפה לשם. רק המחשבה גורמת לתחושה לא כל-כך נעימה. תהליך המעבר לחו"ל, בין אם באופן פרטי או רילוקיישן במסגרת עבודה בחו"ל עלול להיות עוד יותר מורכב, אם אתם בעלי משפחה. המעבר עבור ילדים הוא לא פשוט ומצריך סידורים מיוחדים.

כדי לנסות ולעשות סדר בתהליך, הדבר הראשון הוא לדאוג לניירת. הכוונה היא לדאוג לויזה ולדרכון. אם חושבים אפילו לעבור לחו"ל, כמו לכל נסיעה לחו"ל, צריך לדאוג שהדרכון בתוקף. אבל לא רק, במדינות מסויימות יש צורך להכין ויזה (אשרת כניסה ושהייה) וגם את זה, דאגו להכין שבועות מראש. אם לא תוכלו לקבל ויזה, אין סיכוי שתוכלו לעבור.

אם יש לכם כוונה לעבוד במדינה אחרת, סביר להניח שגם תחפשו מקום מגורים. כן, במדינות רבות בחו"ל יש צורך באישור מגורים. בחלק מהמדינות תוכלו להוציא רשיון מגורים כאשר אתם מגיעים, אך בחלקן – צריך לדאוג לאישור כזה מראש. לכן חשוב מאוד לבדוק מה החוקים והתקנות במדינת היעד. אם לא יהיה לכם ביד רשיון מגורים, תאלצו להסתפק בויזת תיירים, אשר תאלץ אתכם לחזור ארצה בכל כמה חודשים. לא מומלץ להגיע למצב כזה, במיוחד כאשר מדובר במשפחה, עם ילדים.

גם רשיון עבודה הוא נושא חשוב עבור מי שמבצע מעבר לחו"ל, שלא במסגרת עבודתו. בחלק מהמקצועות תוכלו לקבל אישור עבודה ממקום העבודה, אך בכל מקרה זהו נושא חשוב, שיש לתת עליו את הדעת.

קבלות, תעודות ורשיונות – כל אלה גם יחד חייבים להיות בידיכם אם אתם מעבירים חפצים לחו"ל, מעבר של חפצים אישיים. ריהוט, מכשירי חשמל, רכב וכו'. אתם זקוקים להוכחה כתובה, כי החפצים שייכים לכם ואינכם מגיעים לארץ היעד, כדי למכור אותם.

דוחות רפואיים יסייעו לכם רבות, למרות שהלוואי ולא תזדקקו. הדוחות צריכים להיות מעודכנים, עם טיפולים שעברתם, מצבכם הרפואי הכללי וחיסונים שקיבלתם, אם קיבלתם. שימו לב, במידה ואתם עוברים לחו"ל עם ילדים, שהדוחות הרפואיים שלהם מעודכנים ונמצאים איתכם בכל זמן.

בסופו של יום, מעבר למדינה אחרת לא צריך להיות מאיים או מתיש, אם אתם מתכננים מראש, דואגים לניירת, מתייעצים עם חברת השילוח, לגבי השירותים אותם היא מעניקה ויכולים לקבל ממנה יעוץ רב, לאור נסיונה הרב במעבר לחו"ל.