נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

רילוקיישן לקנדה

אם אתה חדש בקנדה או חושב על מעבר למדינה לצורך ביצוע רילוקיישן, אתה לא לבד. יותר מחצי מליון בני אדם – מהגרים, עובדים זמניים וסטודנטים – הגיעו לקנדה בשנת 2009 בלבד. אז למה בעצם כל-כך הרבה אנשים נוהרים לקנדה?

ברור שיש לא מעט סיבות, אבל מה דעתכם על הסיבה הזו: על פי המחקר שביצע האו"ם, קנדה נחשבת כמדינה בעלת איכות החיים הטובה ביותר בעולם. מעבר להיסטוריה המרתקת של המדינה, היחסים בין האנגלים והקנדים, דוברי הצרפתית, באופן כללי ידועים הקנדים כידידותיים מאוד ונעימים. תוחלת החיים הגבוהה של התושב הקנדי נמצאת במקום השמיני בעולם, 81.2 שנים.

גם אוהבי הטבע נוהרים לקנדה, בהתחשב בעבודה שחצי מהייבשת הקנדית היא אדמה מיוערת, אגמים רבים בה והיא ביתם של 9% מהמים על פני כדור הארץ. נוסף על אלה, בקנדה יש יערות גשם, מדבר קטן, קניון גדול, הריסות הודיות עתיקות ואפילו מאובנים פרה-היסטוריים. אם חשבתם שמפלי הניאגרה הם חלק מארה"ב? חישבו שוב. הם חלק מקנדה, באיזור אונטריו.

בוא נדבר על קולינריה – קנדה היא היצרנית הגדולה ביותר בעולם של Icewine, שהוא יין קינוחי מתוק להפליא, אשר מייצרים אותו מענבים הנקצרים בכפור הראשון. עוד משהו בתחום שלא כולם יודעים, הוא שקנדה היא אחת מיצרניות הגבינה הגדולות בעולם והקנדים צורכים מקרונים וגבינה יותר מכל מדינה אחרת.

בתחום הבטחון, צריך לציין כי קנדה היא אחת המדינות השקטות ביותר פוליטית, אינה מוקפת אוייבים ויש לה יחסים בינלאומיים מצויינים. האפשרות של פעולות טרור בקנדה, שואפות לאפס. אם אתם חושבים בריאות – הקנדים מרוצים מאוד משירותי הבריאות שלהם ואין קנדי שאין לו ביטוח בריאות.

אז סביר להניח שכבר החלטת על רילוקיישן לקנדה והתכנית למעבר לחו"ל היא בעיצומה. אם אתה נוסע לבד או אתה בעל משפחה, רצוי שתעשה עבודת שטח. אפשר לבדוק הכל באינטרנט, אבל אולי אם יש לך ילדים, כדאי שתעשה נסיעת מבחן אחת, כדי לסגור את כל הקצוות. למצוא מקום שתוכלו לקרוא לו בית – זה אולי הצעד החשוב ביותר במעבר לחיים בקנדה. למצוא מקום מגורים זה קל, אך למצוא מקום שיענה על הצרכים, מצריך מעט יותר עבודה, אך התוצאה יכולה לגרום לך ולבני המשפחה שלך תחושה הרבה יותר נעימה, אם האיזור שבחרת למגורים יענה על צרכים של המשפחה. נציין כי יש קהילה יהודית מפותחת ופעילה מאוד בקנדה, כך שלא תרגישו בודדים בתקופה הראשונה להגעתכם.

כלכלית נחשבת קנדה כאחת המדינות העשירות ביותר בעולם ומגזר השירותים הוא החלק החשוב ביותר של הכלכלה הקנדית, כאשר כשלושת רבעי מכח העבודה במדינה, מועסק בתחום זה. תעשיות עיקריות של גז, נפט ומינרלים, גם הן משחקות תפקיד חשוב בכלכלה הקנדית ומציעות הזדמנויות עיסקיות וקריירה למי שמחפש עבודה.