נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

יתרונות השילוח האוירי

בחיים ובעסקים צריך לעשות בחירות. כאשר אנחנו זקוקים לשירות של שילוח בינלאומי, יש הרבה בחירות. החשובה מבין אפשרויות הבחירה והבסיסית ביותר היא באיזה סוג של שילוח בינלאומי להשתמש: שילוח דרך הים או דרך האוויר. אין זה משנה אם אתה יבואן, אשר מתכוון להשתמש בשילוח אל מעבר לים באופן קבוע, או אדם פרטי, העובר למדינה אחרת – ההחלטה באיזה סוג של שילוח למטען שלכם הוא חשוב. ישנן 4 נקודות חשובות, אותן צריך לקחת בחשבון כאשר מתייחסים לשילוח האווירי:

העלות – נכון שהתקציב וההוצאה חשובים מאוד ואנחנו רוצים להיות בטוחים מה יעלה לנו פחות. סביר להניח שאתם כבר שמעתם שבאופן כללי, שילוח ימי זול יותר משילוח אוויר – זה נכון, אבל לא בכל מצב. כדי לעשות את ההחלטה הנכונה, צריך לדעת כמה עובדות: בשילוח הימי, התשלום מבוצע בד"כ על פי גודל המכולה אותה אתם שוכרים ואילו בשילוח האווירי ההתייחסות היא על פי המשקל, בשילוב עם גודל המטען. אם תשלחו מטען התופס פחות מקום ממכולה, עדיין תאלצו לשלם על המטען, על פי הנפח המקום שהוא לוקח במכולה. לכן, ככל שהמטען שלכם קטן יותר, משתלם לכם לשלוח אותו דרך האוויר. נקודה נוספת היא האחסון בנמל. בנמלי הים, אחסון נוטה להיות הרבה יותר יקר מאשר האחסון בנמל האווירי.

מהירות – כאשר מדובר במהירות, אין בכלל התלבטות לגבי אפשרויות שילוח. השילוח האווירי נחשב למהיר הרבה יותר מאשר השילוח הימי. מכיוון שזמן הוא כסף, אין ספק שהשילוח האווירי, חוסך לכם כסף. שילוח דרך הים יכול לקחת עד כחודש ימים להגיע ואילו בשילוח אווירי, המשלוח יגיע תוך יום-יומיים. ברור שבשילוח מסחרי, עדיף לכם לבחור בשילוח האווירי. אם אתם שולחים חפצים אישיים, כדי לכם לקחת את הזמן בשילוח הימי, כדי להמתין ולהתארגן, עד שהמשלוח שלכם מגיע אליכם.

אמינות – אמינות היא משהו שאנחנו מצפים לו בכל תקשורת עסקית ועם כל מי שמעניק שירות. ההתייחסות שלנו מול אמינות של שירות שילוח בינלאומי היא בהתאם לנסיון ואי אפשר להתעלם מהעובדה שהשילוח הימי קיים מאות שנים והרבה לפני השילוח האווירי, אך למרות עובדה זו נוטה השילוח האוויר לנצח בכל מה שקשור לאמינות. למרות שטיסות יכולות להתעכב עקב מזג אוויר גרוע, עדיין לוח הזמנים שלהם נשמר כמו שצריך, להבדיל מהשילוח הימי, אשר חסר בכל מה שקשור לשמירה על לוח הזמנים.

השפעה על הסביבה – לא כל דבר נחשב רק על פי התוצאה והנוחות. המודעות העולמית לאיכות הסביבה הופכת את כולנו לאחראים לדאוג לה ולעולם שבו אנו חיים. נראה שדווקא בנושא הזה השילוח הימי נחשב ליעיל יותר מהשילוח האווירי, היות ופליטת CO2 היא הרבה יותר גבוה בזמן טיסה, מאשר בהובלה בדרך הים. למרות זאת, צריך לקחת בחשבון שיש דליפת שמן מאוניות הענק ופוגעות בסביבה הימית באופן קשה. בנקודה הזו ההחלטה היא שלכם.