נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

שילוח בעלי חיים

בעלי חיים נשלחים בין מדינות פעמים רבות מסיבות שונות ומחייבים עמידה בחוקים ונוהלים מיוחדים, במדינת השולחת ובמדינת היעד. אין זה משנה אם אתם עוברים להתגורר בחו"ל ורוצים לקחת את חיית המחמד שלכם או מוסיפים חיות פארק בעלי חיים שאתם מנהלים, או פשוט מעוניינים לגדל בעל חיים אקזוטי וייחודי (ציפורים, זוחלים ועוד) – השוני הוא לא המטרה, אלא סוג בעל החיים. בעלי חיים ראוי כי יועברו בין מדינות דרך האוויר, מן הסתם, אלא אם כן מדובר בבעל חיים גדול מאוד ואתם מצטרפים אליו.

כאשר מדובר בשילוח בינלאומי של חיות מחמד, ביתיות, ניתן להתייעץ ולבצע את ההובלה בעזרת חברת הובלה בינלאומית, בשיטות המקובלות והסטנדרטיות. אם מדובר במשלוח גדול מאוד של חיות, בין אם לגן חיות או לצרכי מחקר, שיטת ההובלה תהיה שונה. במקרה ואתם לוקחים איתכם את חיית המחמד לחו"ל, ישנם כמה נושאים חשובים, שצריך לקחת בחשבון לפני שאתם מסדירים את המשלוח – הגיל והמצב הבריאותי של החיה.

מעבר לעובדה כי נסיעה של בעל חיים למדינה אחרת, יכול לגרום לו סבל, יש להתחשב בנוהלים של מדינת היעד, בכל הקשור לקבלה של חיות ממדינה אחרת. בד"כ תתבקשו לבצע לבעל החיים מס' בדיקות הכרחיות, לפני שתקבלו אישור כניסה ולחסן את בעל החיים, על פי דרישת המדינה אליה אתם מגיעים. חיות אשר רגישות לטמפרטורה מסויימת, כגון ציפורים וזוחלים עדיף כי לא תקחו איתכם, אלא מיצאו להם בית זמני או קבוע אחר וישנם מדינות אשר יחייבו אתכם להשאיר את החיה שהכנסתם אליה, ישהו בהסגר למספר ימים, כדי לוודא כי היא בריאה ואינה נושאת איתה כל מחלה.

לא תמיד אתם צריכים להתלוות אל החיות שאתם מעבירים וניתן למצוא חברות שילוח, אשר מעניקות שירותי הובלה לבעל החיים, תוך דאגה לבריאות ולנוחות של בעל החיים. במקרה ואתם מעוניינים להכניס לארץ חיות עבור גן החיות או חיות לצרכי מחקר למעבדה כלשהי, אתם חייבים להמציא תעודת בדיקה של וטרינר על מצבם הבריאותי של החיות, גם לפני היציאה מן הארץ וגם במדינת היעד. כאשר מדובר בקופים, החוק קובע כי הם חייבים להיות בני 6 חודשים ומעלה, גמולים ויש להם מקום מובטח במסוף המטענים. צריך לציין כי אשר מדובר בהובלה של קופים למטרות ניסויים ומחקר, חברות תעופה רבות כיום אינן מוכנות לאשר הובלה מסוג זה ורואה בו ניצול. בעלי החיים המובלים ישהו בכלובים מיוחדים למטרה זו, תוך השגחה ודאגה לבעל החיים לאורך זמן הטיסה או ההובלה.