נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

שילוח כלי נגינה

חברות ספנות והובלה בינלאומית, ימית או אווירית מתייחסות לכל משלוח כייחודי, אך כאשר אנו מבקשים להוביל כלי נגינה, תמיד כדאי שעל האריזה שלה תהיה תוויות שאומרת "שביר". כלי נגינה הם עדינים במיוחד ובעת משלוח שלהם יש לנהוג בזהירות רבה. עלות משלוח מכשירים כאלה היא לעתים קרובות גבוהה, אך עלות החלפתם עשויה להיות גבוהה אף יותר. באופן כללי, יש עדיפות לשילוח כלי הנגינה שלכם בדרך האוויר, כאשר המשלוחים קטנים יותר, היות ובספינת תובלה, שבה מובלים טונות של ציוד ומוצרים, עלול להיות לכלי קצת צפוף.

נוסף על כך ברור כי מי ששולח כלי נגינה לתקופה ארוכה ו"קשור" אליו מאוד, לא ירצה לשלוח אותו חודשים מראש ולהשאר בלעדיו ולכן העדיפות היא בהובלה אווירית.

בכל מקרה, יש סיכון מסוים במשלוח של כלי נגינה ולכן חשוב לכם לבטח את הפריטים. אם מדובר בכלי מוסיקה גדולים במיוחד, כגון: פסנתר, אורגן או מערכת תופים, מומלץ כי תגיעו לחב' שילוח בינלאומית מוכרת וותיקה ובקשו ייעוץ ושירות. חב' ההובלה אמורה לשלוח נציג, לבדוק את כלי הנגינה ואת מצבו ולתת לכם שירות הכולל אמצעי אריזה ואריזה מיוחדים. כאשר מדובר בכלי נגינה, אתם לא יכולים לקחת את הסיכון ולהחליט כי אתם אורזים לבד. בכל מקרה, גם כאשר נציג חברת הובלה מגיע לארוז את כלי הנגינה, דאגו כי אתם משגיחים שהכל בסדר וכלי המוסיקה במצב תקין כאשר הוא נארז. במקרים שבהם מדובר בכלי נגינה קטנים יותר ואתם מבצעים אריזה בעצמכם – זיכרו שאין אריזה מוגזמת. מומלץ לארוז את הכל היטב ואם אתם נעזרים בבני משפחה או חברים, תהיו במקום.

אחת הדרכים לארוז את כלי המוסיקה שלכם היא לעטוף בבדים / בשמיכות, בקופסת קרטון, עם העדפה לקופסה מעץ, כאשר המשלוח המומלץ הוא טיסה. במקרה של משלוח כלי מיתר, אשר קטנים יחסית (גיטרות, בנג'ו, כינור וכו '), ייתכן שתרצו גם לשחרר את המייתרים, עוד לפני שאתם מתחילים בתהליך האריזה. אם אתם לא שולחים את כלי הנגינה במטוס משא וטסים בעצמכם, עדיף לכם לשאת את כלי הנגינה הקטנים והאהובים שלכם איתכם בטיסה, בנוסף לציוד המיידי שלכם (דוושות, מייתרים, כבלים וכו'). לא כדאי לקחת סיכון ולשלוח אותם בטיסת תובלה, מכיוון שיכול לקרות שהטיסה תתעכב ואתם תגלו שאתם צריכים לשבת שעות בנמל התעופה, כי הגעתם לפניהם, או שיש בעיה לוגיסטית כלשהי.

באופן כללי, אתם רשאים להחזיק אתכם תיק יד או שקית במטוס, אך לא תמיד. דהיינו הדיילת יכולה לגשת אליכם ולקחת את כלי הנגינה לאחסון. בכל מקרה, במקרה ואכן זה קורה, ודאו כי הדיילת יודעת על מה מדובר והציוד הוא בעל ערך ובקשו כי הכלי יאוחסן בחלק הקדמי של מרחב האחסון, כדי שלא יהיה לחוץ עם חפצים אחרים ויפגם. צריך לזכור כי נסיעה עם כלי הנגינה שלכם קשורה באופן ישיר למשקל ולגודל שלו. חברות התעופה משתדלות להראות רגישות ולהתחשב במוזיקאים, המעונינים לטוס עם כלי הנגינה בקרבתם.