נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

שילוח מסחרי מקצועי ורציני

תחום השילוח הבינלאומי צבר בשנים האחרונות תאוצה אדירה ומאפשר לבעלי עסקים וסוחרים להתפתח ולהציב את העסק שלהם בשווקים מקומיים ובינלאומיים. למרות שסחר בינלאומי מביא איתו מזור ותמורה ענקית למדינות העולם השלישי, הוא גם מאפשר למדינות מפותחות יחסית, להגדיל את אפשרויות המסחר המקומיות שלהן. גם רשת האינטרנט תרמה לא מעט לתחום התרחבות המסחר הבינלאומי ופתחה בפני ארצות רבות בעולם את הדלת להזדמנויות מסחריות רבות. למרות כל היתרונות הנפלאים, עדיין יש לזכור שנהלים, חוקים ותקנות בכל מדינה הם שונים והבירוקרטיה לא מדלגת על אף חברה.

במסגרת הסחר הבינלאומי ישנן מס' אפשרויות שילוח – שילוח ימי, שילוח אווירי – שהן הדרכים המקובלות יותר בארץ ושילוח יבשתי בין מדינות ובתוכן. בדרך כלל, השילוח המסחרי יבוצע דרך הים וזו הדרך המועדפת על חברות שילוח בינלאומיות כמו גם על הסוחרים, כאשר מדובר בכמויות גדולות. השילוח הימי יכול לחסוך לכם בעלויות, כאשר מחשבים את ההוצאה מול הכמויות. השילוח האווירי מתאים לסחורות עד משקל של 30 ק"ג בדרך כלל והשימוש בו נעשה כאשר מדובר בסחורה שזמן ההגעה שלה דחוף או יש צורך לעמוד בדד-ליין. השילוח האווירי הוא הרבה יותר יקר ויש לבדוק את הצורך וההצדקה להוצאה הגדולה, מול היתרונות.

במסגרת השילוח הימי המסחרי, ישנן מס' אפשרויות הובלה:

משלוח חלקי

אפשרות המשלוח החלקי היא מצויינת לחסוך בהוצאות, כאשר סוחר משתף פעולה עם סוחרים אחרים והם מעבירים את הסחורה של כולם במיכלית אחת, גם אם זה לחלק מהדרך למדינת היעד. למרות היתרון הכלכלי, יש לזכור שישנו סיכון מסויים שיהיה קושי במעקב אחר הסחורה הספציפית ואף עיכוב בהמתנה של תהליך הפריקה והטעינה.

מלוי מכולה שלמה 

במסגרת האפשרות הזו, הסוחר מתחייב על מיכלית מלאה בסחורה אם למדינת היעד או ממנה. יתרון באפשרות זו הוא תחושת הבטחון לגבי הסחורה, כאשר אפשרות השליטה עליה היא טובה יותר, אך זו אפשרות שלא תחסוך בעלויות.
הובלה של מטענים חריגים – מעטות הן הסחורות אשר לא ניתן להעביר דרך השילוח הימי. גם אם מדובר בציוד טכני גדול, בכלי רכב וכו', עדיין אפשר לבצע הובלה, עם השקעה של זמן ותהליכים ארוכים יותר, אשר מחייבים את הסוחר לבנות תוכנית מוגדרת מראש, לאחר בדיקה מקיפה.

הדרך הטובה ביותר להוזלת העלויות היא קודם כל לעבוד עם חברת שילוח בינלאומי גדולה ומנוסה, אשר נסיונה וקשריה, יאפשרו לך לקבל את תוכנית הביצוע הזולה ביותר. חברה בינלאומית לשילוח מכירה את "קיצורי הדרך" הבירוקרטיים בארצות היעד ולעיתים אף בעלת סניף מקומי במס' ארצות בעולם, כך שהן מכירות את הנהלים המקומיים, החוקים והדרך הטובה והיעילה ביותר לדאוג כי הסחורה שלכם תגיע ליעדה או מיעדה לארץ בשלום.